İddaa Sistem Nedir? İddaa ‘da Kazanma Yolları

İddaa kuponlarınızda sistem seçeneğiyle oynayarak, tek maçtan bütün kuponun yatmasını önlemiş olursunuz. Sistem içerisinde her seviyeden kullanıcıya göre birçok seçenek bulunmaktadır. Bu makalemizde iddaa sistem açıklamaları hakkında bildiklerimizden detaylıca bahsedeceğiz. Sistem kodu sizin en az kaç maçı kazanmanız gerektiğini belirler. Sistem 2’yi seçtiğinizde kuponunuz en az 2 maçın kazanmasıyla kazançlı duruma geçer. Böylece bütün maçları tutturup tek maçta yatma sorunundan kurtulacaksınız. Oynadığınız maç sayısı ile orantılı olarak da kaybetme ihtimaliniz de artacaktır. Ayrıca sistem kuponunuzda oynadığınız bütün maçları doğru tahmin ederseniz de kazancınız katlanacaktır.

 

Sistem Nasıl Oynanır?

Bu makalemizde iddaa sistem ayrıntılı anlatım hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikle kuponunuzu oluştururken, oynadığınız maç sayısına göre bir sistem seçmeniz gerekmektedir. En basit tanımıyla 5 maçlık bir kuponda sistem 3-4-5 i seçebilirsiniz. Ve sistem sizin için hepsini ayrı ayrı kuponlar haline getirecektir. 5 maç için sistem 4 ü işaretlediniz diyelim. Bu maçlardan 4 ü doğru tuttu ancak tek maçınız tutmadı. Bu durumda doğru tahmin edilen 4 maçın ücretini alabileceksiniz veya bütün maçların doğru tahmin ettiğinizde kazancınız da maçların oranları doğrultusunda katlanacaktır. 5 maçtan en az 3 ünü doğru tahmin etmeniz kuponunuzun kazanması için yeterlidir. Yani sistem size 2 maçı kaybetme insiyatifi sunmaktadır.

Maç sayınız arttıkça kaybetme veya kazanma oranınızda artacaktır. Bu durumda diğer sistem seçeneklerinden oynadığınız maçlara ve iddaa tecrübenize en uygun olanını belirlemeniz gerekir. nasıl oynanır sorusunun cevabı ise; sistemde en az 3 maçla kupon oluşturabilirsiniz. İlk yarı ve 2. Yarı skor tahminleriyle oluşturduğunuz kuponunuz eğer 2 maçı doğru tahmin edildiyse kazanmış sayılır geriye kalan tek maçın kaybetmesi bir şeyi değiştirmeyecektir.

 

Banko Nedir?

iddaa sistem banko oynarken önemli olan kazanacağından emin olunan maçların yanında bulunan (B) kutusunu işaretlemektir. Banko maçın kazanması veya kaybetmesi durumuna göre kuponun durumu belirlenir. Banko olarak işaretlenen maç sistem içerisine dahil edilmez böylece o maçın fiyatı kupon ücretine yansımaz. Yüksek oranlı bir maçın kazanacağından eminseniz banko olarak belirleyebilirsiniz. Bu durumda o maçın fiyatını ödemeyecek sadece sistem maçlarının ücretlerini ödeyeceksiniz.

Bankonuz kazandığı durumda ise diğer maçların kaybedilmesi bir şey ifade etmemektedir. Önemli olan banko maçın kazanılmasıdır. Kaybettiği durumda da yine aynı şekilde diğer maçların kazanması bir şey ifade etmeyecek banko maçın durumuna bakılacaktır. Kuponunuzda yalnızca banko maçların tutmasını istiyorsanız eğer sistem 0 ı tercih etmeniz gerekmektedir.

 

Sistem Çeşitleri Nelerdir?

iddaa sistem çeşitleri yatıracağınız kupona göre birçok seçenekten oluşmaktadır. Sistem 2-3 yeni başlayanlar için idealdir. Sistem 3-4-5 orta seviye oyuncular tarafından tercih edilmektedir. Sistem 4-5-6 ileri seviye iddaacılar tarafından tercih edilir. Ancak hepsinden önemlisi sistem numarası arttıkça oynamanız gereken maç sayısı artmakta böylece kaybetme ihtimalinizde yükselmektedir.

Sistem 2 nedir açıklarsak eğer genellikle ilk yarı ve ikinci yarı skor tahmininde kullanılır. Bu sistemde kazanç sağlayabilmek için en az 3 maç oynamalısınız. sistem kodu sizin kaç maçı kazanmanız gerektiğini belirtir. Sistem 2 yi seçerseniz en az 2 maçı, sistem 3 ü seçtiğinizde ise en az 3 maçı doğru bilmeniz gerekir. 3 maçlık sistem 2 ile kupon yaptığınızda tek yanılma hakkınız vardır. Böylece son maçta kuponun yatma sorununu da ortadan kaldırmış olursunuz.

Sistem seçerken birden çok seçeneği birlikte işaretleyebilirsiniz. Sistem 2-3 veya 3-4-5 veya 4-5-6 olarak seçebilirsiniz. Bu durumda sistem kodunuz en az kaç maçı kazanmanız gerektiğini belirler, sistem 3-4-5 işaretleyip 6 maçlık bir tahmin yaptığınızda kazanç elde etmek için en az 3 maçın doğru bilinmesi gerekir.

Diğer sistem seçenekleri ise 3-4-5 veya 4-5-6 dır. En az 5 maç oynamak isterseniz sistem 3-4-5 seçeneklerini birlikte seçmelisiniz. Mps 3 olan maçlardan oluşan kuponunuzda banko maç seçimi yapamayacak ancak bütün maçların doğru tahmin edilmesiyle birlikte, işaretlediğiniz bütün sistemler için ekstra kazanç sağlayacaksınız. Çok fazla kullanılan bir diğer sistem ise 4-5-6 dır . Kuponunuzu oluştururken en az 2 maça tutmama hakkı tanınmaktadır. Yine bütün maçların doğru tahmin edilmesi halinde, işaretlediğiniz her sistem için kazanç tutarı tek tek hesaplanacaktır.

iddaa sistem tablosu aracılığıyla kuponunuzun fiyatını bayi ye gitmeden hesaplayabilirsiniz. Sistem tablosunun kullanım mantığı oldukça basittir. Sol tarafta bulunan tahmin edilen maç sayısı ile üstte bulunan sistem numarasından işaretlediklerinizin kesişme noktası size ödeyeceğiniz kupon bedelini verecektir. Oynadığınız sistem numarasıyla tahmin edilen maç sayısının kesiştiği alan ödeyeceğiniz kupon bedelidir. 5 maç oynadığınız kuponda sistem 3 seçerseniz ödeyeceğiniz kupon bedeli 10 TL dir.

İddaa sistem alacak para hesaplama yapılırken kaç kolon kazandığınız ve doğru tahmin edilen maç oranlarının çarpımıyla bulunur. Kolon fiyatı 1 TL dir. Tutturulan maç oranları * kolon sayısını çarptığınızda elde edeceğiniz kazancı hesaplamış olursunuz. Örnek verecek olursak eğer; 1 kolonluk bir maçın hesaplaması 1*5,60*1,40*2,70= 21 TL kazanmış olursunuz.